Doplňky, příslušenství, stavební chemie, nářadí
Podlahové lišty MDF
Materiál: MDF - dekorativní papír imitující dřeviny.
Rozměry: 2 750 x 40 x 19 mm
Balení: - kartonová 2 800 x 150 x 80 mm, ochrana proti poškození,
snadná skladovatelnost a manipulace, karton po 20 ks (55 m)
Použití slouží k olištování: plovoucích podlah, koberců, dlažby, PVC
Přechodové lišty
Vysoce kvalitní provedení
Dekory:
- javor
- buk
- dub
- tmavý dub
Přechodové profily
Jednoduché použití a funkce:
- bezotvorový profil propůjčí Vašim podlahám nekompromisní zakončení.
- Připevňujeme k podlahám pomocí vrutů nebo nalepením.
Systémy  
- široká nabídka systému italské značky Profilpas
- přechodové i ukončovací lišty vč. instalačních a dokončovacích doplňků
- kompletní řada dezenů
- provedení vč. hliníku nebo pravých dřevin
Interiérové profily  

profily se základnou

profily narážecí

profily šroubovací a samolepící

schodové hrany

profily ukončovací

kovové profily pro ruční tvarování

MYCK - plastové profily s fólií

doplňky

MYCK - soklové profily
Stavební chemie
Tmely, stěrky, penetrace  
Junckers BASEFILL
Tmelíci báze určená pro vyrovnání a vyspárování případných nerovností, poškození oděrem a vrypů dřevěné podlahy. Přípravek se smíchá s brusným prachem z posledního broušení a vzniklá pasta se dále používá jako tmel. Určeno pro dřevěné podlahy.
Vydatnost: závisí na míře poškození
Doba schnutí: 20-90 min.
Nanášení: ocelová stěrka
Balení: 12l
Junckers PREFILL
Vodou ředitelná tmelíci báze určená pro vyrovnání a vyspárování případných nerovností, poškození oděrem a vrypů dřevěné podlahy. Přípravek se smíchá s brusným prachem z posledního broušení a vzniklá pasta se dále používá jako tmel. Určeno pro dřevěné podlahy.
Vydatnost: závisí na míře poškození
Doba schnutí: 45-90 min.
Nanášení: ocelová stěrka
Balení: 5l

Mix&Fill
Vodní disperze určená k přípravě spárovacího tmelu na parkety. Smícháním s brusným prachem vhodné barvy získáte směs, kterou můžete použít k vytmelení spár do 5 mm šířky a jiných menších defektů na dřevěných podlahách. Vodní disperzi BonaTech Mix&Fill lze použít pod všechny lakové a olejové systémy Bona.

Mix&Fill

BonaBond D 510
Dokonalá penetrace pod nivelační stěrkovací hmoty.
Balení: 5 litrový plastový kanystr.

BonaBond D 510

BonaBond H 600
Samonivelační stěrkovací hmota pro vyrovnání nerovností podkladových potěrů pod dřevěné a laminátové podlahy v interiérech. Vhodná pro podlahové topení.
Balení: 25 kg, pytel.

BonaBond H 600

BonaBond H 610
Stěrkovací hmota se zvýšenou tvarovou stabilitou pro vyrovnání hrubých nerovností. Vhodná pro všechny typy podlahovin.
Balení: 25 kg pytel

BonaBond H 610

UZIN - NC 150
Univerzální samorozlévací cementová hmota pro tloušťku 0 - 4 mm. Vhodná pro výrobu rovných podkladů připravených pro kladení podlahovin. Pochůzná po cca 2 hod., vyzrálá pro kladeni po cca 24 hod. Odolná deformacím a necitlivá na pálení i ve slabé vrstvě. Malé pnutí, velmi dobrá savost. Pro podlahy v interiéru.

UZIN - NC 170
Vysoce pevná samorozlévací cementová hmota pro libovolné tloušťky od 1 mm. Obecně vhodná k výrobě rovného, pro kladení připraveného, vysoce zatížitelného podkladu pro práce s elastickými podlahovinami a dlaždicemi, i jako připojená vyrovnávací a zalévací hmota s vysokou pevností v tahu, za ohybu i v tlaku. Pochůznost po 1 až 2 hod., vyzrálost po cca 24 hod. Čerpatelná, bez pnutí, savá. Pro podlahy v interiéru.

UZIN - NC 180
Vysoce pevná, stabilní, rychletvrdnoucí cementová hmota pro libovolné tloušťky od 1 mm. Zejména vhodná pro vyspravení a nivelaci dřevěných schodiš a podest, k výplni děr a hlubších nerovností, k vytváření hran, přechodů a spádů, jakož i obecně k výrobě rovných, velmi rychle položitelných a vysoce zatížitelných podkladů pro práce s elastickými krytinami, parketami a dlaždicemi. Pochůzná po cca 1 hod., vyzrálá pro kladení po 2 - 3 hod.
Bez pnutí, savá. Pro stěny a podlahy v interiéru.

Penetrace  

UZIN PE 360
Bezrozpouštědlová do hloubky pronikající disperzní základovací hmota k úpravě savých i nesavých minerálních podkladů před vyrovnávacími a lepicími prácemi. Vhodná jako elastický, prach vázající přídržný můstek na cementové potěry, betonové a sádrové poklady, omítky, teraco, keramiku, kámen atd. Připravená k použití, velmi dobře tekutá, hydrosolová s velmi jemnými částicemi, rychleschnoucí. Pro stěnu i podlahu, uvnitř i venku.

Laky, tmely, lepidla, oleje, péče a údržba
Laky
Junckers PRO SEAL
Základní lak určený ke zvýraznění hloubky a barvy dřevěných podlah při aplikaci vodou ředitelných laků Junckers.
Vydatnost: 10 m2/l
Doba schnutí: 6-12 min.
Nanášení: váleček, štětec
Balení: 5l a 10l
Junckers PRO TECH / Junckers OLIELAK
Alkydový lak určený k profesionálnímu i domácímu použití. Poskytuje trvanlivý povrchový nátěr vybroušeným i neošetřeným dřevěným podlahám. Ideální pro méně zatížené komerční prostory nebo pro prostory v domácnosti. K dostání v matu, pololesku a v lesku.
Vydatnost: 10 m2/l
Doba schnutí: cca 6-12 hod., vytvrzený po cca 7 dnech
Nanášení: váleček, štětec
Balení: 0,75l; 2,5l; 5l a 10l
Junckers PROFESSIONAL 2k 625
Rychle schnoucí, velmi tvrdý dvousložkový podlahový lak na rozpouštědlové bázi pro použití ve vnitřních prostorách. Zvlášť určený pro vysoce namáhané plochy v komerčních prostorách, ale i v domácnosti. Již po dvou nátěrech je dosaženo finálního povrchu. K dostání v polomatu a lesku.
Vydatnost: 10 m2/l
Doba schnutí: cca 1-2 hod. (max. tvrdost 72 hod.)
Nanášení: váleček, pad, bavlněný hadr
Balení: 1,04l; 5,2l a 10,4l (včetně tužidla)
Junckers ISO 2k
Rychleschnoucí dvousložkový polyuretanový lak pro použití ve vnitřních prostorách. Určený pro všechny zbroušené, neošetřené i dříve lakované podlahy. Díky výborným protiskluzovým hodnotám tření je ideální pro podlahy určené ke sportovním aktivitám. K dostání v polomatu a lesku.
Vydatnost: 10 - 12 m2/l
Doba schnutí: cca 4 hod. (max. tvrdost 72 hod.)
Nanášení: váleček
Balení: 1,5l; 7,5l a 30l (včetně tužidla)
Junckers ISO LINE 2k
Pigmentovaný dvousložkový polyuretanový lak (barva). Určený pro značení čar a barevných ploch na sportovních podlahách. K dostání v odstínech bílá, žlutá, červená, modrá, zelená a černá.
Vydatnost: 6 - 8 m2/l
Doba schnutí: cca 30-45 min., k mezibroušení 1,5-2 hod., max. tvrdost po 72 hod.
Nanášení: štětec
Balení: 1,5l (včetně tužidla)
Junckers PRELAK
Rychleschnoucí základní lak určený k použití na dokonale vybroušené dřevo před nanášením finálních laků na vodní bázi. Použitelný pro všechny druhy dřeva před aplikací výrobků Junckers pro konečnou povrchovou úpravu na vodní bázi.
Vydatnost: 8 m2/l
Doba schnutí: cca 1-2 hod.
Nanášení: váleček
Balení: 5l
Junckers STRONG
Jednosložkový polyuretanový lak na vodní bázi s velmi vysokou odolností proti oděru a velmi dobrou slévatelností. Použitelný pro všechny zbroušené, neošetřené nebo dříve lakované podlahy. K dostání ve třech stupních lesku - mat, polomat a lesk. Vhodný pro komerční povrchy a povrchy v domácnosti.
Vydatnost: 10 - 12 m2/l
Doba schnutí: cca 4 hod. (max. tvrdost 72 hod.)
Nanášení: váleček, štětec
Stupeň lesku: Mat, pololesk, lesk
Balení: 2,5l a 5l
   
Prime
Bonatech Prime - základní lak  5 l 1 l
Jednosložkový základní lak na vodní bázi, určený k základním nátěrům tvrdého dřeva a jiných dřevěných podlah v kombinaci se všemi vrchními laky řady Bona.
Balení po 3x5 litrů, 10x1 litr.
Bonatech Spectra - polomat  5 l 1 l Spectra
Jednosložkový vrchní lak na bázi polyuretanakrylátové kopolymerní disperze, určený k povrchové úpravě dřevěných podlah v interiéru, vystavených střednímu provoznímu zatížení.
Balení po 3x5 litrů, 10x1 litr.
Bonatech Flow - polomat 4,5 l 1 l  
   
Bonatech Mega - polomat  5 l 1 l Mega
Jednosložkový vrchní lak na vodní bázi, 100% polyuretan, vytvrzující složkou je vzdušný kyslík. Lak je určen k ošetření dřevěných podlah v interiérech budov, vystavených silnému provoznímu zatížení. Má vysokou odolnost proti oděru a stopám po podrážkách bot a velmi dobrou přilnavost k tzv. "Fertig parketám". Lak patří mezi nejprodávanější na světě a byl oceněn ochrannou známkou Ekologicky šetrný výrobek.
Provedení: mat, polomat, lesk
Balení po 3x5 litrů, 10x1 litr.
Bonatech Trafic - mat 4,5 l 1 l Traffic
Dvousložkový polyuretanový lak na vodní bázi pro povrchovou úpravu dřevěných podlah, vystavených zvláště silnému provoznímu zatížení. Z nabízených laků má tento nejvyšší odolnost proti oděru a nejlepší přilnavost k "Fertig parketám". Splňuje požadavky normy DIN 18 032 na protikluz, a může být tedy použit pro aplikace ve sportovních halách.
Provedení: mat
Balení po 2x4,5 l, tužidlo: 2x0,45 l.
Lepidla   BonaBond D 700
Bonabond D700 1 kg
Disperzní lepidlo bez rozpouštědel k lepení prvků hotových parket, laminátových podlah a dřevotřískových desek na pero a drážku. Je vodostálé, rychleschnoucí, s širokým rozsahem použití. Doba ztuhnutí: cca. 90 min. při pokojové teplotě.
Spotřeba: 30 m2 .
Balení v 1 litrové plastové láhvi.
Bonabond S 760  15 kg 1 kg BonaBond S760
Bonabond S 760  25 kg 1 kg
Lepidlo na parkety s nízkým obsahem rozpouštědel. Vzhledem k relativně dlouhé době schnutí je toto lepidlo vhodné zejména k technicky obtížným a náročným pokládkám. Vytvrzené lepidlo je tvrdě plastické. Výborně drží lepidlová žebra. Povrch dřevěných podlah je brousitelný po 4- 5 dnech.
Spotřeba: cca. 1000g/ m2 (dle druhu dřeviny).
Balení po 8 kg, 15 kg, 25 kg, plastové vědro.
Bonacoll Objekt    25 kg 1 kg Bonacoll Object
Disperzní lepidlo na parkety se středním obsahem vody, bez rozpouštědel, dobře roztíratelné a pevné. Je určeno pro celoplošné lepení masivních parket z dubu a podobných dřev nenáchylných na vodu. Zaschlé lepidlo je tvrdé a plastické. Bonacoll Objekt není vhodný pro lepení mozaikových parket, 10 mm masivních parket a pro lepení všech druhů bukových parket. Povrch dřevěných podlah je brousitelný po 3- 4 dnech.
Spotřeba: cca. 1000g/ m2 (dle druhu dřeviny).
Balení po 25 kg, plastové vědro.
Tmely  
Bonatech Mix &  Fill   5 l 1 l
Vodní disperze určená k přípravě spárovacího tmelu na parkety. Smícháním s brusným prachem vhodné barvy získáte směs, kterou můžete použít k vytmelení spár do 5 mm šířky a jiných menších defektů na dřevěných podlahách. Vodní disperzi BonaTech Mix&Fill lze použít pod všechny lakové a olejové systémy Bona.
Fugenkittlösung 1 kg  
Fugenkittlösung  12,5 kg 1 kg  
Gapmaster 310 ml  
Oleje    
Junckers RUSTIC OIL
Vytvrzovací jednosložkový uretanový olej propůjčuje dřevu hluboký a teplý vzhled. Je vhodný pro použití zejména na neošetřených plochách, ale lze jej použít i pro povrchy, které již olejem byly dříve ošetřeny.
Vydatnost: neošetřený povrch 5-10m2/l, ošetřený povrch 20-50m2/l
Doba schnutí: cca 8 hod., pochůzná po 24 hod.
Nanášení: váleček, pad, bavlněný hadr
Balení: 0,75l a 2,5l
Junckers RUSTIC SOLID 100
Vytvrzovací jednosložkový olej na bázi alkydových a přírodních olejů s vysokým obsahem sušiny. Vytváří hluboký a teplý vzhled. Je vhodný pro použití zejména na neošetřených plochách, ale lze použít i pro povrchy, které již olejem byly dříve ošetřeny.
Vydatnost: 7,5 - 15 m2/l, ošetřený povrch 20-50m2/l
Doba schnutí: cca 16 hod., pochůzná po 24 hod, vytvrzená po 7 dnech
Nanášení: váleček, pad, bavlněný hadr
Balení: 0,75l a 2,5l
Junckers RUSTIC TOP OIL
Udržovací olej na vodní bázi s obsahem vosků. Určený k oživení vzhledu a pravidelné údržbě olejem impregnovaných dřevěných podlah. Lze použít také k malým opravám případných drobných poškození po instalaci.
Vydatnost: 60 - 80 m2/l, ošetřený povrch 20-50m2/l
Doba schnutí: cca 30-60 min., pochůzná po cca 24 hod.
Nanášení: bavlněný hadr
Balení: 0,75l a 2,5l
CARĹS OIL 45 1 l  
CARĹS OIL 45  5 l 1 l Carl's oil 45
Tálový olej, který se získává ze dřeva borovice. Je určený k impregnaci malých i velkých ploch dřevěných podlah s extrémně silným provozním zatížením. Olej se používá jak pro základní ošetření dřeva, tak i k jeho údržbě.
Balení: 2x5 litrů a 6x1 litr v plechovkách.
Péče a údržba    
Junckers SYLVA CLEANER
Jemný multifunkční čistící a oživující přípravek určený k pravidelné péči o lakované, politurované nebo olejem ošetřované povrchy. Před použitím musí být ředěn vodou v poměru 50-100 ml na 10 l vody.
Vydatnost: -
Doba schnutí: 20 - 30 min.
Nanášení: bavlněný hadr
Balení: 1l, 5l
Junckers SYLVA POLISH/SYLVA SPORT POLISH
Čistící a udržovací emulze vytvářející protiskluzný povrch. Určeno pro lakované dřevěné podlahy ve sportovních halách. U silně zatěžovaných ploch se používá v neředěném stavu. Při pravidelném ošetřování lze ředit 100 ml SYLVA POLISH/SYLVA SPORT POLISH s 10 litry vlažné vody.
Vydatnost: 80 - 100 m2/l
Doba schnutí: 20 - 30 min.
Nanášení: bavlněný hadr
Balení: 1l, 5l
Nátěrové hmoty, lazury, laky, oleje, vosky, prostředky na údržbu podlah...
Nátěry na dřevo ve vnitřních prostorách
Tak přírodní jako dřevo samo

Dřevo ve vnitřních prostorách je z části vystaveno vysokému zatížení (např. podlahy, povrch nábytku nebo dětské hračky) a potřebuje zvláštní ochranu. Přitom ale nesmí být omezeny přírodní vlastnosti dřeva. Dřevo musí mít možnost „dýchat“, aby si uchovalo svou elasticitu a mohlo pozitivně působit na klima v místnosti.

Osmo-nátěry do vnitřních prostor, dekorační vosky a tvrdé voskové oleje se vyrábí z pečlivě vybraných surovin z přírody. Mají otevřené póry a jsou perfektně přizpůsobeny přírodnímu produktu dřevo.

Po úpravě Osmo barvami do vnitřních prostor si dřevo uchová svůj přírodní vzhled. Povrch dřeva lze však trvale zatěžovat, je odolný vůči oděru, odpuzuje vodu a nečistoty a je chráněn proti drobným příhodám všedního dne jako vodě, vínu, pivu, cole atd. Při malém poškození lze plochy opravit jednoduše a bez znatelných okrajů.

Osmo-nátěry do vnitřních prostor jsou vynikající v kvalitě, zpracování a vydatnosti.

Dekorační vosk transparentní

Dekorační vosk krycí

Tvrdý voskový olej

Tvrdý voskový olej - matný

Polyx® tvrdý voskový olej Rapid

Tvrdý voskový olej - bílý základní nátěr

Čistý vosk

TopOlej

Ochrana dřeva

Uviwax, uv-ochrana
   
Nátěry na dřevo ve vnějších prostorách
Harmonie tónů

S barvami ztvárnit, znamená vystihnout náladu – podle intence s jiným výsledkem. Je zcela jedno, zda čirými nebo přírodě blízkými barvami podtrhnete strukturu dřeva nebo zda chcete výraznými pestrými odstíny dosáhnout zdůraznění. Osmo Vám k tomu dodá téměř celou paletu barev přírody.

Chcete Vaše dřevo na fasádě účinně chránit proti povětrnostním vlivům nebo dát Vašemu dřevu na zahradě individuální ráz? Osmo Vám k tomu dodá správný nátěr.
Vždy přizpůsobený účelu použití a zvláštním vlastnostem použitého dřeva – ať listnaté nebo jehličnaté dřevo.

Osmo-nátěry do vnějších prostor jsou založeny na přírodních, rostlinných olejích. Neodprýskávají, nepraskají a neodlupují se a lze je jednoduše přetřít bez náročných přípravných prací (jako obrušování).

Selská barva

Selská barva – odstíny namíchané podle RAL

Krycí barva na dřevo

Jednorázová lazura HS Plus

Lazura vhodná na ploty a do zahrad

Olejová lazura

Speciální oleje na dřevo

Sada na údržbu týkového dřeva
Prostředky na údržbu a příslušenství
Dřevo potřebuje údržbu

Dřevo jako přírodní materiál potřebuje údržbu, aby si na trvalo uchovalo své pozitivní vlastnosti. K zachování hodnot Vašeho vzácného dřeva v domě a zahradě jsme vyvinuli ekologické prostředky na údržbu, které jsou speciálně přizpůsobeny přírodním vlastnostem dřeva a zvláštním požadavkům různých oblastí použití.
Všechny Osmo-prostředky na údržbu jsou založeny na přírodních voscích a olejích.
Oleje proniknou hluboko do dřeva, uchovají ho elastické a aktivní pro dýchání a jsou nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny.

Aby příležitostná údržba šla jednoduše od ruky, nabízíme Vám vhodné kvalitní příslušenství, které Vám usnadní pracovní postup.

Dopřejte Vašemu dřevu čas od času trochu péče, potom z něj budete mít po dlouhá léta radost.

Wisch-Fix - koncentrát na čištění a údržbu podlah

Vosková údržba a čistící prostředek

Opti-sada

Reparační pasta na dřevo

Profi-špachtle

Kartáč k natírání podlahy, plochý štětec, ruční poliš

Osvěžovač starého dřeva

OSMO stroje na údržbu

Čistič štětců

TEAK - údržbový set
   
Nářadí
Profi nářadí ROMUS
AKCE NÁŘADÍ ROMUS - červenec a srpen
odvzdušňovací váleček nyní za 787 Kč - ušetříte 88 Kč
malý škrabák za 569 Kč - ušetříte 64 Kč
chemický svár "A" na PVC za 198 Kč - ušetříte 22 Kč
drážkovací frézka "Leister" za 38.659 Kč - ušetříte 4.296 Kč
- klikněte k zobrazení detailu
Nabídkový list ROMUS
jednoduchý nabídkový list, jehož prostřednictvím si můžete faxem či poštou objednat některé z výrobků firmy ROMUS
- klikněte k zobrazení detailu
Kompletní nářadí ROMUS
kompletní nabídka veškerého příslušenství pro podlaháře od francouzské firmy ROMUS
- klikněte ke stažení PDF souboru - 3,2 MB (19 stran)
 
 
PI PARKET - UH | Hradišťská 472 | 686 03 Staré Město | e-mail: piparket@uh.cz
Úvod Dřevěné podlahy Laminátové podlahy Doplňky Venkovní terasy Reference a realizace Akce - slevy - novinky Kontaktní údaje