Dřevěné podlahy
Dřevěné podlahy mají svůj nenahraditelný půvab. Číší z nich pocit tepla a pohody, zamilujete si vůni pravého dřeva a budete obdivovat krásnou přírodní kresbu. Kvalita zpracování, rychlost pokládky a bezproblémová údržba je předností podlah z pravého dřeva.
Naše firma dodává pečlivě vybraný sortiment kvalitních podlah od předních českých i zahraničních výrobců, vybraných na základě dlouholetých zkušeností.
Německý výrobce dřevěných a laminátových podlha, firma Ternhürne, patří mezi špičku mezi výrobci podlah. Široká nabídka podlah v mnoha dekorech i provedeních dokáže uspokojit každého zákazníka.
Z nabídky Ternhürne vybíráme:
BELCANTO - přírodně olejované podlahy
BELCANTO - lakované podlahy
CASA - cenově výhodné
Cenově výhodné kvalitní dřevěné podlahy s přirozeně vyzařujícím a estetickým vzhledem, dosaženým použitými dřevinami. Hodnotné, lakované, skrz naskrz přírodní.
Firma AB Kährs Group je jedním z nejmodernějších závodů na zpracování dřeva na světě a zaujímá vedoucí postavení ve vývoji trhu s dřevěnými podlahami.
Mozaikové parkety - Masivní, 8 mm silné parketové vlysy v různých vzorech a z různých druhů dřeva. Režný povrch pro konečnou úpravu na stavbě (broušení a lakování, případně olejování/voskování).

Vlysy - Masivní, 22 mm silné parketové vlysy s obvodovým spojením drážka a pero. Jednotlivé vlysy pro individuální řešení vzoru. Režný povrch pro individuální úpravu stavebníkem (broušení a lakování, případně olejování/voskování).

Design parkety - Hotové parketové díly lakované nebo nahrubo broušené neupravené parketové díly s drážkou a perem v různých provedeních a z různých druhů dřeva. Jednotlivé díly pro individuální vzorové řešení. Dvouvrstvé s průběžnou krycí vrstvou z masivního dřeva s masivním podkladem ze smrkového dřeva. Podlahové díly se lepí celoplošně na podkladovou podlahu. Nášlapné vrstvy jsou ve dvou tloušťkách, 10 a 13 mm.

Průmyslové parkety - Masivní, na stojato kladené, poloviční parketové díly Convent, případně masivní, na stojato kladené mozaikové parketové díly. Režný povrch pro konečnou úpravu na stavbě (broušení a lakování, případně olejování/voskování).

Špičková kvalita z Rakouska - firma TILO. Moderní technologie, bohaté zkušenosti po celá desetiletí a řemeslná dovednost jsou receptem pro mezinárodní značkovou kvalitu tilo v oblasti podlah. Materiál pochází z přírody a je zpracováván v harmonii s životním prostředím. tilo přírodní podlahy přesvědčí svými povrchy odolnými proti opotřebení a přesností lícování. Jsou oblíbené především proto, že jsou známé dlouhou životností.
Třívrstvé parkety
Lamely slepené z podélné a čelní strany Středová vrstva se svisle stojícími letokruhy Žádné krátké koncové lamely Vhodné pro podlahové vytápění Vhodné pro kolečkové židle - typ koleček W FNL proces
Selské prkno - masiv
Přesné sesazení Středová vrstva se svisle stojícími letokruhy Vhodné pro podlahové vytápění Celoplošné lepení Vhodné pro kolečkové židle - typ koleček W Snadná údržba
Selské prkno - třívrstvé
přesné sesazení Vhodné pro podlahové vytápění Snadná údržba Celoplošné lepení možné Plovoucí pokládání  
Inline Designparketa
Překližkové pásky zaručují stabilitu Kratší doba montáže Vhodné pro podlahové vytápění
Malá montážní výška Celoplošné lepení  
Dřevo dává pocit zdraví a pohody, je tak rozmanité jako Vy a příroda sama o sobě, promění Váš dům v místo klidu a odpočinku. Otevřete Vaši duši a načerpejte sílu a energii.
Dřevěné podlahy jsou zdrcadlem Vaší individuality. Každé prkno a každý vlys je unikátní. Jádro každého stromu je osobité, stejně jako otisk lidského prstu.

3-vrstvé dřevěné podlahy Weitzer Parkett
Povrchová úprava
ProStrong
Strojově nanesený lakovaný povrch skládající se ze 7 jednotlivých ekologicky nezávadných vrstev, garantuje nejlepší možnou ochranu vůči nečistotám a otěru. Pro profesionální prvotní ošetření doporučujeme Weitzer Parkett Profi-Parkett-Finish.
ProActive
Hotová olejová povrchová úprava, velice snadná na údržbu, je vhodná pro prostory s normální až střední zátěží. ProActive ponechává dřevinám charakteristický přírodně matný vzhled.
Přednosti
Double-Click
Dvojitý zámkový systém. Odolnost vůči rozpojení zajišťuje kompletní uzamčení všech spojů.
DiaTech
Perfektně rovný spoj lamela k lamele. Inovativní DiaTech výrobní proces garantuje absolutně přesné sesazení.
HydroStop
Ochráněno kolem dokola. HydroStop impregnace hran každé lamely a 4-stranné boční prolepení jednotlivých parketek nášlapné vrstvy účinně brání vzniku trhlin a bobtnání.


Parketa s hotovou povrchovou úpravou
Technický popis
Rozměr: 2245 x 193 x 14 mm
Nášlapná vrstva: 3,6 mm
Povrchová úprava
ProStrong a ProActiv
Pokládka
plovoucím způsobem nebo celoplošným lepením k podkladu


Lamela s hotovou povrchovou úpravou
Technický popis
Rozměr: 2245 x 193 x 14 mm
Nášlapná vrstva: 3,6 mm
Povrchová úprava
ProStrong a ProActiv
Pokládka
plovoucím způsobem nebo celoplošným lepením k podkladu


Prkno s hotovou povrchovou úpravou
Technický popis
Rozměr: 2245 x 193 x 14 mm
Nášlapná vrstva: 3,6 mm
Povrchová úprava
ProStrong a ProActiv
Pokládka
plovoucím způsobem nebo celoplošným lepením k podkladu
2-vrstvé dřevěné podlahy Weitzer Parkett
Povrchová úprava
ProStrong
Strojově nanesený lakovaný povrch skládající se ze 7 jednotlivých ekologicky nezávadných vrstev, garantuje nejlepší možnou ochranu vůči nečistotám a otěru. Pro profesionální prvotní ošetření doporučujeme Weitzer Parkett Profi-Parkett-Finish.
ProActive
Hotová olejová povrchová úprava, velice snadná na údržbu, je vhodná pro prostory s normální až střední zátěží. ProActive ponechává dřevinám charakteristický přírodně matný vzhled.
ProFine
Vybroušená a přetmelená povrchová úprava. Po pokládce doporučujeme jemné přebroušení pomocí brusné mřížky a jednokotoučové brusky. Poté se povrch zušlechtí lakem nebo olejem a voskem.


Parketa s hotovou povrchovou úpravou
Technický popis
Rozměr: 500 x 65 x 11 mm
Nášlapná vrstva: 3,6 mm
Povrchová úprava
ProStrong, ProActiv, ProFine
Styly kladení
jednoduchý, dvojitý stromeček, trojnásobný a čtyřnásobný stromeček, kostková skladba, pravidelný a nepravidelný řemen, diagonální řemen
Pokládka
celoplošně k podkladu
Třívrstvá dřevěná parketa Narowood

Zámek Uniclic vykazuje nejpřesnější zpracování, je opatřen vrstvou parafínu, která usnadňuje uzamknutí lamely – jednodušší pokládka. Vrstva parafínu dále vyřešila dnes známý problém většiny výrobců dřevěných zámkových podlah – vrzání při chůzi.

Nášlapná vrstva čtyřstranně lepená, naprosto odolná proti vniknutí vody do lamelek, exaktní čisté zpracování čelních spojů, není přípustné tmelení.

Střední vrstva je z tvrdého dřeva – Hevey, která je podstatně tvrdší než smrk. Díky velké stabilitě při teplotních a vlhkostních změnách prostředí je na podlahovém vytápění výrazně stabilnější než běžná konkurence se střední smrkovou vrstvou.

Protitahová deska je opatřena vrstvou UV laku.Tato vrstva zvyšuje odolnost vůči průniku vlhkosti z podkladní vrstvy.

tloušťka:13 mm
rozměr lamely 2 230 x 200 mm
počet lamel v balení: 6 kusů (2,68 m2)

 
Parkety

Parkety jsou vyráběny dle ČSN 492130

BUK
DUB
 

Klasické parkety na pero a drážku:

síla 14 a 21 mm
šířka 40, 50, 60, 70 mm
délka 250, 350, 400mm

JAVOR
JASAN

Parkety se dále rozlišují podle následujících vzorů, vzory jsou v odlišných cenových kategoriích (parkety DUB)

I II
vzhled je dán přirozeným růstem dřeva, bez velkých, nápadných barevných a strukturálních rozdílů vzhled je dán přirozeným růstem dřeva a je zdůrazněn malými součky
III IV
charakter je dán zdůrazněnými barvami, suky, živou strukturou výrazné rozdíly ve struktuře a barvě dřeva, velké suky
 
 
Několik vzorů pokládky parket
 
Mozaikové parkety
tabulový vzor rybinový vzor Anglický vzor
 

Zámecké parkety
(480 x 480 mm)
(480 x 480 mm)

(480 x 480 mm)

(410 x 410 mm)
(410 x 410 mm)
(410 x 410 mm)
 
 
Velkoplošné a masivní parkety
SLOŽENÍ VRSTEV
POVRCHOVÁ ÚPRAVA: LAK

Každá velkoplošná parketová deska má tloušťku 15 mm. Je vyrobená jako sendvič složený ze tří vrstev:

/1/ Vrchní vrstva

Vrchní vrstva má tloušťku 4 mm a tvoří ji lamely z výběrových dřevin: buk, dub, javor, jasan, bříza a třešeň. Každá je mistrovským dílem přírody - teplá a krásná.
Na povrch parkety se nanáší 5 vrstev ekologického UV tvrzeného laku nebo rostliného oleje, který mu dodává matný svěží povrch. Námi aplikovaná povrchová úprava je neobyčejně trvanlivá, odolná proti oděru a nenáročná na údržbu.

/2/ Střední vrstva

Na výrobu střední vrstvy se používá kvalitní dřevo z jehličnatých stromů, které je poskládané tak, že eliminuje pracování dřeva a zároveň má konstrukční význam při pokládání. Navíc, díky precisního opracování pera a drážky se parkety snadno pokládají, čímž vzniká nádherná podlaha.

/3/ Spodní vrstva

Spodní stabilizační vrstvu tvoří smrková dýha. Podlahy nadčasové krásy z kvalitných přírodních dřevin jsou vyrobené na moderním strojním a technologickým zařízení týmem profesionálních lidí s řemeslnými zkušenostmi při zpracovávání dřeva. To zaručí vysokou kvalitu výsledného produktu - parkety pro komfort a také Vaše pohodlí.

V průběhu procesu lakování prochází parketové desky 5x lakovacím válcem a jsou předběžně UV-tvrzené. Výrobce laků používaných v naší výrobě - švédská firma AKZO NOBEL, zaručuje jejich oděruvzdornost. Lak neobsahuje rozpouštědlo, ani formaldehyd. Pro běžné čištění stačí lakovanou podlahu průběžně umýt mírně vlhkým mopem a saponátem. Mechanicky poškozené místa je možné renovovat odbornou firmou 2 až 3krát v době životnosti.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA: OLEJ

Rostlinný olej dánské firmy TIMBERMAN je vyroben z výtažků kokosu a sóji. Je ekologicky a hygienicky nezávadný, vhodný i pro alergiky. Zdůrazňuje přírodní strukturu dřeva a zintenzivňuje barevné odstíny. Na běžnou údržbu se nedoporučuje voda, ale speciální čistící olej v kombinaci s vodou. Poškození menšího rozsahu olejované podlahy se dá odstranit jemným přebroušením a lokálním nanesením vrstvy oleje.


 
Dovolená zbytková vlhkost:
  • nevytápěné potěry cementové < 2,0 CM%
  • vytápěné potěry cementové < 1,8 CM%
  • nevytápěné potěry anhydritové < 0,5 CM%
  • vytápěné potěry anhydritové < 0,3 CM%

Pokládat na rovný případně vystěrkovaný podklad.

     
POKLÁDKA - VELKOPLOŠNÉ PARKETY
Penetrace UZIN PE 360
Stěrka UZIN NC 150
Lepidlo UZIN MK 33
nebo RAKOLL-E*WB 0301

 
POKLÁDKA MASIVNÍCH PARKET
Lepidlo UZIN MK 92 S, zubování B11
Stěrková hmota UZIN NC 174
Penetrace UZIN PE 360

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Vrchní lak
UZIN MF 76/IS 60 Quick nebo
UZIN MP 68/SH 81 A/B
Přírodní oleje a vosky
UZIN MH 86/Sojabase Plus
nebo Pall - Ö1 2K

3 - lamelové masivní parkety - rozměr 15 x 186 x 2200 mm
Bříza Buk
Dub Habr
Javor Jasan
 
Třešeň  
1-LAMELOVÉ masivní parkety -  rozměr 15 x 186 x 2000 mm, 15 x 156 x 2000 mm
Buk Dub
Habr Jasan
 
Javor  
Buk Dub Jasan Kempas Merbau Třešeň
 
 
Brusky pro dřevěné podlahy
HUMMEL - pásová bruska
Nejznámější parketářská bruska na světě. Ideální k opracování malých i velkých ploch. Dlouhodobě prověřená technická úroveň, poskytuje optimální kvalitu broušení zejména u problémových podlah.

Jednofázový motor 230 V / 2,2 kW
Tepelná pojistka proti přetížení
Pojistka 16 A
Šíře válce 200mm
Otáčky válce ca. 2500 1 / min.
Rozměr brusného pásu 200 x 750 mm
Celková hmotnost 78 kg
ELF - válcová bruska
Robustní, mnohonásobně ověřená válcová bruska. Bruska je vybavena podle přání buď konvenčním válcem ve 3 různých šířkách (bajonet) nebo moderním odstředivým systémem upínání.

Jednofázový motor 230 V / 2,2 kW
Tepelná pojistka proti přetížení
Pojistka 16 A
Šíře válce Typ ELF 200..........200 mm
Šíře válce Typ ELF 250..........250 mm
Šíře válce Typ ELF 300..........300 mm
Otáčky válce ca. 2100 1 / min.
Celková hmotnost 77 / 78 / 81 kg
TRIO - tříkotoučová bruska
Mnohostranná bruska pro profesionální podlahářské práce a renovaci parket. Nejvyšší úroveň designu a techniky.

Jednofázový motor 230 V / 1,8 kW
Tepelná pojistka proti přetížení
Otáčky motoru 2800 1 / min.
Pojistka 16 A
Počet brousících kotoučů : 3
Průměr brusných kotoučů 200 mm
Otáčky brusných kotoučů ca. 600 1 / min.
Pracovní šířka 460 mm
Hmotnosti :
Brousící jednotka 53,5 kg
Pojezdový / odsávací element 24 kg
Celková hmotnost 77.5 kg
UNICO - bruska na okraje
Ideální k opracovávání všech okrajů. Ergonomicky perfektně konstruovaná, vodící trubka (nástavec) individuálně nastavitelná, Flexibilně otáčivá pracovní lampa zabraňuje vrhání stínů. Ideální doplněk k podlahovým bruskám. Nástavce se dodávají ve 3 různých délkách.

Jednofázový motor 230 V / 1,2 kW
Tepelná pojistka proti přetížení
Pojistka 10 APrůměr brusného kotouče 100 mm
Otáčky brusného kotouče ca. 2800 1 / min.
Výška nástavce 57 cm.
Délka nástavce Typ 350......350 mm
Délka nástavce Typ 230......230 mm
Délka nástavce Typ 105......105 mm
Celková hmotnost 21 / 20 / 19 kg
ELAN - bruska na okraje, rohy a schody
Lehká univerzální bruska k opracování okrajů, koutů a dřevěných schodů. Na základě širokých možností použití je velmi ceněna jak profesionály, tak v sektoru půjčoven nářadí. Jednoduché ovládání pro přesnou práci.

Jednofázový motor 230 V / 1,2 kW
Tepelná pojistka proti přetížení
Pojistka 10 A
Průměr brousícího kotouče 150 mm
Průměr nástavce do rohu 75 mm
Otáčky brousícího kotouče ca. 4000 l/min.
Délka nástavce 110 a 310 mm
Celková hmotnost 8 kg
Délka nástavce (do rohů) 130 mm
PROFIT - válcová bruska
Kompaktní praktická parketová bruska, která se dodává buď s konvenčním válcem pro napnutí brusného papíru nebo s moderním odstředivým válcem. Vhodná i pro půjčovny nářadí.

Jednofázový motor 230 V / 1,2 kW
Tepelná pojistka proti přetížení
Pojistka 10 A
Šíře válce 200 mm
Otáčky válce ca. 2800 1 / min.
Rozměr brusného pásu 200 x 551 mm
Celková hmotnost 44 kg
FLIP - okrajová bruska
Okrajová a schodištní bruska nové generace s vysoce výkonným motorem a dokonalým odsáváním. Univerzální možnost použití a snadná obsluha.

Jednofázový motor 230 V / 1,35 kW
Tepelná pojistka proti přetížení
Pojistka 10 A
Průměr brousícího kotouče 150 mm
Otáčky brousícího kotouče ca. 3100 1 / min
Délka krátkého nástavce 155 mm
Délka dlouhého nástavce 315 mm
Celková hmotnost 9,8 kg
 
PI PARKET - UH | Hradišťská 472 | 686 03 Staré Město | e-mail: piparket@uh.cz
Úvod Dřevěné podlahy Laminátové podlahy Doplňky Venkovní terasy Reference a realizace Akce - slevy - novinky Kontaktní údaje